Strona główna      Hale

W naszej ofercie prezentujemy nowoczesne hale, których konstrukcja nośna jest wykonana z przestrzennych ram stalowych. Wyjątkową estetykę oraz doskonałą izolacyjność cieplną oraz szczelność zapewniają materiały dachowe i elewacyjne stosowane przez nas do obudowy dachu i ścian hali. Prefabrykacja konstrukcji stalowej oraz elementów obudowy hali, wg opracowanych przez nas projektów, eliminuje do minimum możliwość wystąpienia błędów konstrukcyjnych oraz wyraźnie skraca czas montażu hali na placu budowy. Wykorzystując w sposób optymalny parametry stali oraz zmienną geometrię słupów i rygli ram stalowych, możemy budować obiekty charakteryzujące się wysoką wytrzymałością i lekką konstrukcją nośną (niskie zużycie stali). Tym, co wyróżnia hale stalowe MCM Project jest znakomity stosunek ceny do jakości, czasu realizacji oraz parametrów użytkowych wznoszonych konstrukcji. Inwestorzy zyskują zatem czas i oszczędzają pieniądze, a jednocześnie otrzymują estetyczne, nowoczesne i dopasowane do swoich potrzeb hale stalowe.

HALE STALOWE

 

W ofercie MCM Project Sp. z o.o. znajdą Państwo hale jednonawowe (bez słupów wewnętrznych) oraz wielonawowe (z jednym lub z większą ilością rzędów słupów wewnętrznych). W zakresie naszych usług znajduje się również budowa hal stalowych o dachach jedno -, dwu - lub wielospadowych z kątem nachylenia połaci dachowych zapewniającym szczelność i wymaganą nośność. Nasze hale mogą być wyposażone w suwnice (belki podsuwnicowe + tory jezdne), antresole (konstrukcja stalowa belek i słupków wsporczych), attyki i pozostałe elementy podnoszące użyteczność i estetykę obiektu. Ponadto możemy dostarczać i montować okna, drzwi , bramy, naświetla dachowe, klapy dymowe, ściany wewnętrzne, witryny aluminiowe i inne akcesoria, zapewniając wysoki poziom wykończenia poprzez stosowanie odpowiednio zaprojektowanych obróbek blacharskich.

 KONSTRUKCJA HALI

Konstrukcję nośną, główną hal stanowią optymalnie zaprojektowane ramy stalowe zapewniające bezpieczeństwo i długoletnie, bezproblemowe użytkowanie obiektu. Wybór właściwego typu ramy uzależniony jest od szerokości i wysokości hali oraz obciążeń zewnętrznych na nią działających. Zawsze zapewniamy jak najniższe zużycie stali przy spełnieniu obowiązujących wytycznych projektowych i zaleceń normowych. Konstrukcja główna hali uzupełniona jest elementami konstrukcji dachu i ścian - płatwie dachowe i rygle ścienne wykonanych najczęściej z wytrzymałych profili zimnogiętych. Dopełnienie stanowią odpowiednio zaprojektowane stężenia zapewniające sztywność przestrzenną obiektu.

hale stalowe

OBUDOWA DACHU I ŚCIAN

Obudowa dachu i ścian hali stanowi zabezpieczenie przed wpływem czynników atmosferycznych, zapewniając szczelność obiektu i odpowiedni komfort cieplny użytkowania hali. Stosujemy wszystkie dostępne na rynku systemy obudów dachu i ścian takie jak - obudowy warstwowe (blacha trapezowa zewnętrzna - wełna mineralna - blacha trapezowa wewnętrzna), gotowe płyty warstwowe (rdzenie poliuretanowe, styropianowe lub z wełny mineralnej), kasety ścienne, dachowe membrany PVC. Wybór typu obudowy hali w głównej mierze zależy od przeznaczenia obiektu oraz preferencji Inwestora.

hale/hale_1/Dach_membrana_PVC.jpg hale/hale_1/Sciany_plyta_warstwowa.jpg

MONTAŻ HALI

Montaż hal o konstrukcji stalowej, w przeciwieństwie do obiektów murowanych, może odbywać się praktycznie przez cały rok. Czynniki atmosferyczne (w tym głównie niskie temperatury) w zdecydowanie mniejszym stopniu wpływają na ograniczenie możliwości prowadzenia prac montażowo - budowlanych. Dzięki temu czas potrzebny na montaż hal stalowych, umożliwiający rozpoczęcie działalności jest istotnie krótszy niż w przypadku konstrukcji budowanych tradycyjnymi metodami i może zamknąć się nawet w 3 - 4 tygodniach. Prefabrykacja wszystkich elementów hali wpływa bezpośrednio na dokładność i precyzję montażu. Wszystkie elementy złączne (śruby, wkręty, nity) dopasowane są do typu konstrukcji oraz rodzaju obudowy dachu i ścian zapewniając estetyczne i trwałe połączenia, co czyni budowę hal stalowych atrakcyjnym rozwiązaniem.

budowa hal stalowych


zamknij